Przed nami kolejny wyścig Formuły 1, w którym weźmie udział Robert Kubica. Jak Polak poradzi sobie podczas rywalizacji na torze Monza? Relacja na żywo z GP Włoch na Polsatsport.pl.

Kubica zajął miejsce zakażonego koronawirusem Kimiego Raikonnena w zespole Alfa Romeo Racing ORLEN. Najpierw doświadczony kierowca brał udział w GP Holandii, gdzie zajął 15. miejsce. Teraz przyszedł czas na wyścig na Półwyspie Apenińskim. Jak na razie tor Monza nie jest szczęśliwy dla Polaka. Najpierw 36-latek zajął 19. miejsce w kwalifikacjach do sprintu, a podczas samej rywalizacji znalazł się na 18. pozycji. Będzie to istotne podczas GP, ponieważ wynik sprintu decyduje o pozycji, z której dany kierowca będzie startować w wyścigu. Kubica już wcześniej odniósł się do tej innowacji w świecie F1.

– W normalnym formacie miałby więcej jazdy i wyglądałoby to zupełnie inaczej. To zabiera DNA Formuły 1, czyli pracy nad ustawieniami i bolidem. W momencie, kiedy wyjeżdżamy na kwalifikacje już nie można zmieniać ustawień. Nie możemy nic z tym zrobić. Jest to zabieranie fajnego punkty tej dyscypliny. W mojej sytuacji nie jest to ułatwienie – skomentował Polak.

Najwyżej w klasyfikacji kierowców F1 znajduje się obecnie Max Verstappen (Red Bull Racing), który ma na swoim koncie 226,5 pkt. Zaraz za nim plasuje się Lewis Hamilton (Mercedes), natomiast ostatnie miejsce podium zajmuje Valtteri Bottas (Mercedes).