Butler zdobył 47 punktów, Heat pokonał Celtics, aby zmusić Game Seven

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Kyle Lowry uprzejmie wysłuchał Jimmy’ego Butlera, który podzielił się zasługą za zwycięstwo Miami w meczu 6, dopóki inny kolega All-Star nie odmówił pokory i nazwał jego 47-punktowy występ w unikaniu eliminacji „przyzwoitym”.

„To (przekleństwo) jest niewiarygodne” – poprawił Laurie, przepraszając kamery telewizyjne z tyłu sali za swój język i błagając, by nie został ukarany grzywną przez ligę. „To niewiarygodne mieć obok siebie takiego faceta jak on. Grałem z kilkoma świetnymi graczami i jest on jednym z najlepszych”.

Jimmy Butler (22 lata) z Miami Heat strzela przeciwko Jasonowi Tatumowi (0) z Boston Celtics podczas drugiej połowy meczu 6 play-offów NBA East Cup w piątek, 27 maja 2022 r., w Bostonie. (Zdjęcie: Associated Press/Michael Dwyer)
((Zdjęcie AP/Michael Dwyer))

Butler zdobył 47 punktów – wysoki play-off i jeden z najlepszych występów gracza eliminacyjnego w historii NBA – i zmusił Heat do Finały Konferencji Wschodniej w decydującym siódmym meczu, pokonując Boston Celtics 111-103 w piątek wieczorem.

Zaufanie wojowników do DRAYMOND GREEN w rozgrywkach finałów NBA: „Jesteśmy Jonah grającym w Bostonie”

Dziesięć lat po tym, jak LeBron James zdobył 45 punktów w Game Six w Bostonie w drodze do pierwszego tytułu NBA Heat, Butler zdobył 17 punktów w czwartej kwarcie, aby prowadzić i zabrać serię z powrotem do Miami.

Po wygranej u siebie, Heat zakwalifikuje się do finałów NBA po raz drugi w ciągu trzech lat.

„Tak powinno być z tymi dwoma zespołami” – powiedział trener Miami Eric Spoelstra. „Powinien był rozegrać siedem meczów”. „Bardzo się cieszę, że nasza grupa miała szansę rywalizować w grze 7 przed naszymi lokalnymi fanami”.

Zwycięzca meczu 7 w niedzielę zakwalifikuje się do finałów NBA przeciwko Złotemu StanowiKtóry wyeliminował Dallas Mavericks w pięciu meczach w czwartek wieczorem. Napastnik Warriors, Draymond Green, powiedział później, że spodziewa się gry dla Celtics.

W najbardziej round-robin w serii, Boston prowadził 97-94 po 3-punktowym Derek White na mniej niż pięć minut do gry — po raz pierwszy rozkład przewagi we wszystkich seriach został zmieniony w czwartej kwarcie. Lowry odpowiedział 3, a następnie dodał dwa rzuty wolne dla Miami, aby zdobyć 11 punktów z następnych 13.

WARRIORS pokonali MAVERICKS 120-110, aby powrócić do finałów NBA

Lowry zakończył z 18 punktami i 10 asystami, zanim przegrał 2:18 po lewej stronie. Butler oddał 16 z 29 rzutów – w tym 4 z 8 z rzutu za 3 – i wszystkie 11 rzutów wolnych.

Jimmy Butler z Miami Heat opuszcza boisko po tym, jak drużyna pokonała Boston Celtics podczas szóstego meczu finałów NBA Basketball Playoffs, które odbyły się w piątek, 27 maja 2022 r., w Bostonie.  (Zdjęcie: Associated Press/Michael Dwyer)

Jimmy Butler z Miami Heat opuszcza boisko po tym, jak drużyna pokonała Boston Celtics podczas szóstego meczu finałów NBA Basketball Playoffs, które odbyły się w piątek, 27 maja 2022 r., w Bostonie. (Zdjęcie: Associated Press/Michael Dwyer)

„Zszedł ze skoku i odcisnął swoje piętno w grze” – powiedział White. – Właśnie tym był przez całą swoją karierę, nieustannie atakując i robiąc to, co robi, aby pomóc swojej drużynie wygrać. Wiedzieliśmy, że nadchodzi, a my musimy radzić sobie lepiej w siódmym meczu.

Jason Tatum zdobył dla Bostonu 30 punktów i dziewięć zbiórek, a White zszedł z ławki i zdobył 11 z 22 punktów w czwartej kwarcie. Celtics próbują dostać się do finału po raz pierwszy od 2010 roku, dwa lata po tym, jak nowa Wielka Trójka Kevina Garnetta, Paula Pierce’a i Raya Allena zdobyli 17. tytuł NBA w serii – rekord od czasu remisu Lakersów.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY WIĘCEJ SPORTÓW NA FOXNEWS.COM

READ  New York Liberty zagrożone przez WNBA z powodu lotów czarterowych

„To nie tajemnica: to Game Seven, wycieczka na finały NBA, jest dużo do stracenia” – powiedział Tatum. „Wiemy, o co toczy się gra. Wiemy, ile to znaczy dla wszystkich”.

Jaylene Brown zdobyła 20 punktów dla Bostonu, chybiając dwa rzuty wolne i zremisowała na poziomie 99 po faulu Lowry’ego. Sam Brown przeliczył się po ponownej ocenie szarży po tym, jak rzucił wyzwanie straconemu wsadowi na 13 sekund przed końcem, a Celtics spadły o cztery.