Colorado Avalanche ponownie zbiera się, zamiatając pieczęć, aby zapewnić sobie pierwsze miejsce w finale Pucharu Stanleya od 2001 roku

EDmonton, Alberta – Lawina Kolorado wyeliminowała Edmonton z finałów Konferencji Zachodniej w czwartej grze w poniedziałek, przebijając Oilers 6-5 W dogrywce, aby wygrać najlepszy z siedmiu serii 4-0.

Kolorado awansuje teraz do finału Pucharu Stanleya, gdzie zwycięzca finału Konferencji Wschodniej zmierzy się między Tampa Bay Lightning a New York Rangers. Nowy Jork prowadzi w tej serii 2-1. Będzie to pierwsze pojawienie się lawiny w ostatniej rundzie od 2001 roku.

Edmonton miał swoje szanse na przetrwanie w grze 4, rozrzucając dwa wielostronne wątki. Nafciarze prowadzili 4-2 w połowie trzeciej rundy, tylko po to, by pozwolić na serię trzech wygranych gier dla atakującej lawiny. Zach Cassian Mecz remisował 5-5 późno w organizacji, aby wymusić nadgodziny, gdzie Arturi Laconin Skończył nadzieje Edmontona na pokazanie finału pucharu z celem wygrania meczu.

Kolorado jako pierwsze osiągnęło cel power play Cal Makar. Był to piąty gol Makara po sezonie i jego pierwszy pięciopunktowy gol w czwartym meczu.

Mecz trwał 1:0 do połowy drugiej połowy. Edmonton wygrywał wtedy 21-12 jako bramkarz Mike Smith Po raz kolejny Nafciarze utrzymali grę na wczesnym etapie.

Zach Heyman W końcu został wykorzystany podczas masowego ataku Oilers pod koniec Colorado, po zwycięstwie nad bramkarzem Colorado. Paweł Francos Aby dać Edmontonowi trochę życia.

Nafciarze strzelili potem dwa szybkie gole, kiedy Ryan Nugent Hopkins rzucił się na rotację Colorado, a następnie z Conor MacDavidWłącz znak.

Leon Drystel Udało mu się wyprzedzić McDavida, mimo że doznał kontuzji wcześniej w drugiej połowie. Najlepszy linerowiec Oilers nie był prawie w 100% zdrowy po sezonie i walczył z ławki w agonii po kontuzji pod koniec drugiego okresu. Ale Draisaitl odmówił opuszczenia meczu, ledwo przegapiając zmianę przed dodaniem asystenta przy bramce McDavida. I na tym się nie skończyło.

READ  Kyle Higashioka z Yankees startuje z prędkością 35 mil na godzinę, New York Cubs Railroad

Driesitl zaliczył kolejną asystę przy drugiej bramce Heymana, a bramka ta padła w trzeciej rundzie. Edmonton uruchomił tę oponę 3-1 do przodu, aż Devon Toze Zdobył 31 sekund, aby zrobić 3-2. Oilers trzymali się, a Draisaitl pośpiesznie nakarmił Hymana, aby przywrócić dwubramkową przewagę Edmonton.

Kolorado przegrało 4-2, ale to nie potrwa długo. W połowie trzeciej próby, próba Smitha trafiła na polanę sędziego i pozostała na terytorium Nafciarzy, aby szybko zdobyć bramkę Gabriel Landskog.

Potem, po kolejnej nieudanej olejnej sztuce kostiumowej, Nathan McKinnon Wskoczył do gry i strzelił wyrównującym obok Smitha, aby uzyskać 4-4 z sześcioma minutami na grę w składzie.

Miko Rantanen Colorado prowadził 5-4 z bezpośrednim golem po tym. Edmonton odpowiedział, zbierając McDavida i Draisaitla, aby wyrównać dla Kassiana. Drystel zakończył z czterema punktami, a McDavid z trzema.

Lehkonen potrzebował zaledwie 1:19 w dogrywce, aby strzelić zwycięzcę meczu, ograniczając swój trzypunktowy wieczór.

Avalanche dwukrotnie grali w pucharze w swojej historii franczyzy, wygrywając obie serie. W 1996 roku pokonali Florida Panthers. W 2001 roku przewyższyli liczebnie New Jersey Devils.