Luka Doncic wychodzi ze zmęczenia łydek w finale przed kwalifikacjami

Luka Doncic Prawdopodobnie w najgorszym możliwym czasie dla Dallas Mavericks.

Doncic zakończył swoje ostatnie zwycięstwo w sezonie zasadniczym San Antonio Spurs Niedzielna noc. Według Tima McMahona z ESPN, rezonans magnetyczny potwierdził w poniedziałek, że doznał kontuzji lewej łydki, ale zespół nie ujawnił publicznie jego stanu w pierwszym meczu rundy otwarcia play-offów. Utah Jazz.

Doncic, niespełna trzy minuty przed końcem trzeciej kwarty swojego 130-120 zwycięstwa w American Airlines Center, zaczął jechać przez linię, zanim kopnął piłkę w skrzydło po spotkaniu z kilkoma graczami Spurs na szczycie stawki. klucz.

Chociaż nie wydaje się, żeby wiele mu się przytrafiło na linii, Doncic uderzył w prawą lewą nogę po wykonaniu ruchu po podaniu.

Doncic natychmiast zszedł z boiska i poszedł prosto do szatni.

Zespół szybko wykluczył go z powodu kontuzji lewej łydki. Doncic zakończył mecz z 26 punktami, 9 asystami i 8 zbiórkami.

Chociaż zależy to od gatunku szczepu cieląt, średni okres regeneracji dla odmiany cieląt w tym sezonie wynosi 16 dni.

Kidd powiedział, że jego plan zakładał normalne rozegranie swojego pierwszego meczu w trzeciej kwarcie, ponieważ spodziewał się, że będzie miał co najmniej pięć dni wolnego przed pierwszym play-offem. Upierał się, że nie patrzą na New Orleans Pelicans-Golden State wojownicy Wynik, który bezpośrednio wpłynął na ich ocenę w suplemencie.

„Kontuzja jest częścią gry. Nieobecność jest częścią gry. Zobaczymy, jak się czuje”, powiedział Kidd przez Bally Sports Southwest. „Dobrą rzeczą jest to, że wygraliśmy w domu, więc nie musimy podróżować, mamy tydzień na grę.”

uciekinierzy Zakończone z nasion nr 4 w Konferencji ZachodniejPlay-offy przeciwko Jazzowi rozpoczną się w sobotę.

„To będzie dla nas świetny test i musimy po prostu przejść jeden mecz na raz”, powiedział Kidd o jazzie za pośrednictwem Bally Sports Southwest. „Są bardzo dobrze wyszkoleni, mają bardzo utalentowanych zawodników i ich taktykę, grają na wysokim poziomie, a ich obrona jest naprawdę dobra. To powinna być ciekawa seria.”

Luka Doncic opuścił finał sezonu zasadniczego w niedzielę z nadwyrężoną łydką. (Tim Heitman/Getty Images)

READ  Rosyjski gimnastyk Ivan Kulyak skrytykował „szokujące zachowanie”