Napastnik Nashville Predators, Mikael Granlund, strzelił gola w późnym momencie, pomagając Finlandii wygrać drugi mecz na Mistrzostwach Świata w hokeju na lodzie.

Tampere, Finlandia – Gospodarze Finlandia otrząsnęła się z paniki w pierwszej połowie, pokonując Łotwę 2:1 i odnosząc drugie zwycięstwo w dwóch meczach na sobotnich mistrzostwach świata w hokeju na lodzie.

Nashville Predators do przodu Michael Granlundniecały tydzień po tym, jak ponownie odpadł po sezonie NHL w Ameryce Północnej, zwycięzca strzelił gola w solidnym meczu na 2 minuty 52 sekundy przed końcem meczu grupy B w Tampere. Rudolfy z wiśniami W pierwszej połowie poprowadził Łotwę 1:0, a następnie Sakkari Maninen zremisował mecz w potężnej siatce. Maninen dodał decydujące podanie w bramce Granlunda.

Finlandia, wicemistrzyni z zeszłego roku, pokonała w piątek Norwegię 5:0, a Łotwa przegrała ze Stanami Zjednoczonymi 4:1.

Niemcy odbiły się od porażki z Kanadą dzień wcześniej, pokonując Słowację 2:1 w grupie A w Helsinkach. Maciej Blachta Leonhard Pföderl dał Niemcom przewagę 2:0, a jedynego gola Słowaka odpowiedział Christian Pospisil.

W grupie B Szwecja miała do dyspozycji tylko trzy passy w swoim pierwszym meczu z Austrią, ponieważ drużyna czekała na wyniki play-off NHL, aby uzupełnić listę zawodników ze szwedzkiej ligi, której play-offy zakończyły się dopiero w czwartek.

Joel KellmanI Max Freiberg I Joachim Nordstrom Obaj wnieśli jednego gola do zwycięstwa 3:1 nad drużyną, która zastąpiła reprezentacje Rosji i Białorusi Francją.

W meczu otwarcia Czechy pokonały Wielką Brytanię 5:1 w kolejnym meczu w grupie B. Matej Blumel poprowadził Czechy dwoma golami i jedną asystą.

Również w grupie A, Joachim Bleichfeld zdobyć hat-tricka i Mikołaja Ehlersa Miał trzy asysty dla Danii, która rozpoczęła turniej od porażki 9:1 z Kazachstanem.

Prowadzenie trzema bramkami po pierwszej połowie, z napastnikiem New Jersey Devils Jonas Signthaler Pomógł osiągnąć te trzy cele, prowadząc Szwajcarię do zwycięstwa 5:2 nad Włochami w meczu otwarcia w grupie A.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  GT Daniels po przejściu na University of Southern California w stanie Georgia zaczyna grać w uniwersytecką piłkę nożną w Zachodniej Wirginii