Niemcy odnoszą pierwsze zwycięstwo nad Włochami, a Węgry pokonują Anglię w Lidze Narodów UEFA

Wynik Mönchengladbach zakończył serię czterech remisów z rzędu dla Niemiec i sprawił, że podopieczni Hansiego Flicka awansowali na drugie miejsce w dwuletniej grupie A3 UEFA. piłka nożna Konkurs jest już w trzeciej edycji.

Joshua Kimmich otworzył wynik z pola karnego dla Niemców po 10 minutach, zanim Ilkay Gundogan dodał drugiego gola z rzutu karnego pod koniec pierwszej połowy.

Thomas Muller strzelił 3-0 w piątej minucie drugiej połowy, zanim dwa gole w mniej niż dwie minuty Timo Wernera – drugi gol padł po błędzie włoskiej obrony – sprawiły, że mecz był dla Włochów nieuchwytny.

Wilfried Gonto wykorzystał różnicę z bliskiej odległości, gdy piłka trafiła w jego stronę, gdy Manuel Neuer strzelił pierwszego gola dla Włochów, podczas gdy strzał głową Alessandro Bastoniego blisko słupka z rzutu rożnego okazał się spóźnionym golem na pocieszenie.

Wynik oznacza, że ​​Flick nie poniósł żadnej porażki po 13 meczach, ponieważ jego drużyna odniosła pierwsze historyczne zwycięstwo nad Włochami w jedenastym spotkaniu.

Włosi, którzy w zeszłym roku zostali mistrzami Europy, tylko zwiększają rozczarowanie w roku, w którym Azzurri nie zakwalifikowali się do mistrzostw świata w Katarze i przegrali w finale 2022 3:0 z Lionelem Messim. Argentyna.

– Jesteśmy źli, nie ma dziś wymówek – powiedział bramkarz Gianluigi Donnarumma.

„Musimy spojrzeć sobie w oczy i zacząć od nowa, aby pokazać, że to nie są prawdziwe Włochy. Brakowało nam dziś wszystkiego”.

Harry Kane ujawnia dyskusje na temat zajęcia wspólnego stanowiska w sprawie praw człowieka w Katarze

To była także niezapomniana noc dla Anglii, rywali Włoch w zeszłorocznym finale Euro 2020, po porażce 4:0 z Węgrami na Molino – pierwszym wyjazdowym zwycięstwie Węgier nad Anglią od 1953 roku.

Chociaż Trzy Lwy zdominowały wczesne etapy meczu, Węgry objęły prowadzenie, gdy Roland Salai strzelił z rzutu wolnego w polu karnym.

Reece James skierował się do domu z linii bramkowej, aby uniemożliwić Węgrom zdobycie kolejnego gola w dalszej części pierwszej połowy, ale Sly ponownie zaskoczył gospodarzy w 70. minucie, kiedy strzelił swojego drugiego gola.

READ  Everton otrzymuje dwie czerwone kartki, dając Rico Henry'emu zwycięstwo dla Brentford | Premier League

Sytuacja Anglii pogorszyła się, gdy Ádám Nagy zmiażdżył Węgry na trzecim miejscu, John Stones został wyrzucony za drugą żółtą kartkę, a Dániel Gazdag dopełnił porażkę.

Ta porażka jest drugą porażką Anglii z rzędu z Węgrami i czwartym meczem bez zwycięstwa w Lidze Narodów w tym sezonie.

Węgrzy świętują słynne zwycięstwo nad Anglią.

– Wybrałem bardzo małą drużynę i to moja odpowiedzialność – powiedział trener Gareth Southgate.

– Nie udało mi się uzyskać odpowiedniej równowagi w dwóch meczach z Węgrami. Po pierwszym golu trochę wkradł się niepokój i nie mogliśmy się z tego zregenerować.

Kolejna runda meczów grupy A3 odbędzie się 23 września. Włochy będą gościć Anglię, a Niemcy Węgry.