USMNT Draw Mexico – jak media społecznościowe zareagowały na eliminacje do CONCACAF World Cup na Estadio Azteca

Męska drużyna USA udała się w czwartek do Meksyku, aby rozpocząć decydujące ostatnie okno eliminacji do Mistrzostw Świata CONCACAF w 2022 roku. Trener Greg Berhalter obiecał, że będą agresywni. Niestety dla Berhaltera (i fanów), takie podejście nie przyniosło żadnych celów dla Stanów Zjednoczonych, a także dla Meksyku, nie widzisz Nie udało się też znaleźć okazji do zarejestrowania się.

Mecz zakończył się wynikiem 0:0, a bezbramkowy remis nie jest najgorszym wynikiem dla obu drużyn – każda z nich zdobywa punkt, a obie mają jeszcze dwa mecze, próbując zdobyć sześć punktów więcej, aby przypieczętować swoje miejsce w Katarze. To nie była najfajniejsza iteracja oglądania tej historii rywalizacji.

Tak więc, gdy mecz zakończył się odrobiną szumu, oto jak internet reaguje na wzloty i upadki (no cóż, nie było wielu wzlotów, ale rozumiesz):

przed meczem

Gdy tylko mecz się rozpoczął, obecni na scenie nie mogli nie zauważyć, że na Estadio Azteca panowała spokojna atmosfera ze względu na ograniczenia pojemności.

Ogden: Portugalia to teraz więcej niż Ronaldo
– Jak to jest strzelać bramki w Azteca: odzwierciedlają to gracze USMNT i Mexico

Stadion zwykle mieści 87 000 osób, ale meksykańska federacja piłki nożnej zmniejszyła swoją pojemność do 50 000 z powodu COVID-19 i lepszej kontroli tłumów w związku z obawami o antygejowskie przyśpiewki często słyszane podczas meczów reprezentacji Meksyku.

Uczestnicy zostali poproszeni o przejrzenie systemu punktacji o nazwie Fan ID, który ułatwia fanom, którzy łamią zasady, wykluczenie z przyszłych meczów.

Była jednak co najmniej jedna amerykańska gwiazda: aktor Owen Wilson był na meczu, aby wesprzeć amerykańską drużynę. Tymczasem w Meksyku piosenkarka pop Mijares zaśpiewała meksykański hymn narodowy.

minuta 35

READ  MLB oficjalnie zatwierdza Pitch Clock, Shift Ban i większe zasady

Mecz wrócił do życia w 35. minucie, gdy Tymoteusz Weahścigając się na prawym skrzydle, za bramką dla Chrześcijański Pulisic. Bez biegacza, który mógłby z nim iść, Pulisic spróbował jednorazowego strzału lewą nogą, ale został zablokowany przez bramkarza Memo Ochoa.

Skończyło się na tym, że była to największa szansa USMNT w pierwszej połowie. Pulisic wywołał panikę wśród fanów USMNT, gdy został w grze, ale obudził się, choć bardzo ostrożnie.

W pierwszej połowie żadna ze stron nie ćwiczyła kontroli ani kontroli nad meczem, a było wiele błędnych zagrań.

Meksyk wykonał 72,5% swoich podań w pierwszej połowie, podczas gdy Stany Zjednoczone wykonały tylko 66,4%. Z czterech strzałów Meksyku w pierwszej połowie tylko jeden był celny. Stany Zjednoczone również oddały cztery strzały, ale umieściły trzy w kadrze.

połowa czasu

Przy wyniku 0:0 i żadnej ze stron, które nie miały przewagi, media społecznościowe zajęły trochę czasu, aby zastanowić się nad 45 minutami futbolu, które wszyscy właśnie oglądali. Nie było to dokładnie to, na co wszyscy liczyli.

Minuta 72

READ  Steve Young z 49ers krytykuje podejście Shanahan do Tre Lance

Jeśli uratowany strzał Pulisica w pierwszej połowie jest trudny do zobaczenia dla fanów USMNT, Jordan Bivok Wyprzedził go w 72. minucie, a Pivok ze złotą szansą na zdobycie gola ze środka pola karnego posłał strzał w szerokie prawe skrzydło.

Jak wskazują reakcje mediów społecznościowych, USMNT prawdopodobnie będzie w tym momencie awansować 1:0.

końcowy gwizdek

Ostatecznie zespół USMNT dobrze poradził sobie z wyzwaniem gry drogowej na Estadio Azteca i zdecydowanie istniały szanse na wygraną.

Ale tak nie było. A teraz USMNT ma jeszcze dwa mecze, aby zdobyć punkty potrzebne do zakwalifikowania się do Mistrzostw Świata. Następnie w niedzielę Stany Zjednoczone zmierzą się z Panamą w Orlando na Florydzie.