Wynik Lightning vs. Rangers Game 5: Michaił Sergaczew i Ondrej Palat zapewniają Tampa Bay ogromne zwycięstwo w Nowym Jorku

W defensywie Tampa Bay Lightning stracili gola skrzydłowego Ondreja Palata na niecałe dwie minuty przed końcem, by poprowadzić ich do zwycięstwa 3-1 nad New York Rangers w piątym meczu finału Konferencji Wschodniej. Lightning ma teraz przewagę 3-2 w serii, mimo że został odrzucony w pierwszych dwóch grach serii.

Był to również trzeci mecz z rzędu, w którym strzelił Balat

Na 1:50 przed końcem obrońca Błyskawicy Michaił Sergaczew oddał strzał z niebieskiej linii, który przedarł się przez szeregi ruchu przed nim i pokonał bramkarza Rangersów Igora Szesterkina. Podczas gdy cel był pierwotnie dla Sergaczowa, Palat dostał kawałek krążka w drodze do siatki i został uznany za wynik.

W ciągu ostatnich trzech meczów Balat strzelił trzy gole i dwie asysty, w tym trzypunktowy występ w czwartym wygranym wtorkowym meczu.

Po pierwszym okresie bezbramkowym Rangers otworzył wynik dzięki uprzejmości obrońcy Ryana Lindgrena. Lindgren strzelił z tablicy i przewrócił piłkę nad blokerem Andreiem Vasilevskim. Błyskawiczny obrońca Zach Bogosian próbował oczyścić teren, ale Lindgren był w stanie wcisnąć play i strzelić bramkę przez ruch uliczny, dając Rangersowi prowadzenie 1:0 w połowie drugiej połowy.

Był to drugi gol Lindgrena w okresie posezonowym i pierwszy w finale Konferencji Wschodniej. Obrońca Rangers strzelił ostatnią bramkę w piątym meczu pierwszej rundy drużyny przeciwko Pittsburgh Penguins.

Sergechev, który był niesamowicie energiczny podczas piątego meczu, strzelił wyrównującą bramkę i utrzymał mecz 1-1 przy 17:34 w drugiej połowie. Broniący się Lightning strzelił jednym przez nogi napastnika Rangersów Kevina Rooneya i jakimś cudem pokonał krążek Shesterkin w drugim nieparzystym wyniku tego wieczoru.

Przed piątym meczem Siergiejew miał tylko cztery asysty przez cały okres postsezonowy. Weteran obrońców zakończył w czwartek decydujący mecz bramką i asystą.

Teraz Lightning będzie miał szansę awansować do finału Pucharu Stanleya trzeci sezon z rzędu na lodzie w ich domu w meczu 6, który odbędzie się w sobotę. Tampa Bay ma rekord wszechczasów 8-2, prowadząc 3-2 w serii pierwszej siódemki. Dodatkowo, po raz drugi w historii franczyzy, próbują zlikwidować deficyt serii 0-2 w finale konferencji.

READ  2022 US Open Leaderboard: relacje na żywo, dzisiejsze wyniki w golfa, aktualizacje z rundy 4 w The Country Club